مهرشهر، شهری آرامش و امنیت

این روزها زندگی در جایی آرام و امن خواست بسیاری از مردم شده است. مردمی که از شلوغی شهر خسته شده اند و دوست دارند از شهر بیرون بزنند و جایی زندگی کنند که علاوه بر امکانات زندگی مناسب، دارای آرامش، سکوت، امنیت و زیبایی باشد.

بسیار می بینیم تهرانی هایی را که در جست و جوی جایی برای زندگی هستند اما نه می خواهند خیلی دور از تهران باشند و نه داخل خود تهران زندگی کنند، به مهر شهر سفر می کنند. این افراد دلشان برای وزش باد خنک و پاک، صدای پرندگان و سکوتی از جنس آرامش تنگ شده است . نمی دانم شما ازکدام دست از افراد هستید اما این را می دانم کمتر کسی پیدا می شود که طالب این آرامش نباشد.

آرامش زندگی در شهر با مهرشهر

یکی از محله هایی که در عین مدرن بودن سراسر آرامش است و با هوایی معتدل و پاک می تواند دل هر انسانی را به لزره بیاندازد، مهر شهر کرج است. شهری زیبا، خوش آب و هوا و در عین حال مرفه. وقتی از مهر شهر می گوییم تصویر باغ سیب سر سبزی که یکی از دلایل خنکی مهرشهر است در ذهن به وجود می آید. مهرشهر با بلوارهایی سرسبز که از شمال شرقی به باغ سیب می رسد در بخش دیگر کاج زیبای مروارید که از دیدنی های این بخش از کرج بوده را در خود جای داده است.

شاید بتوان گفت یکی از مرفه ترین و زیباترین شهرهای ایرانی، مهرشهر کرج بوده و ویژگی ها و امکانات خاصی که در این شهر واقع شده، بسیاری از تهرانی ها را به سمت این شهر کشانده است. یکی از مهمترین ویژگی هایی که ساختمان های مهرشهر دارند این است که هر آپارتمان و یا خانه ویلایی از سمت راست سه متر و چپ دو متر حریم ساختمانی دارد و ساختمان ها به هم چسبیده نیستند.

این شهر در زمان رضا پهلوی به دست طراحان اروپایی طراحی و ساخته شد و از همان ابتدا به محلی برای سکونت ثروتمندان بدل شد. در آن زمان غالب خانه ها ویلایی بودند اما به مرور زمان آن خانه ها به آپارتمان هایی زیبا و مدرن تبدیل گردیدند.

رفت و آمد به مهرشهر

اگر از تهران راهی این شهر شوید، باید وارد اتوبان تهران کرج شده و پس از عبور از ورودی کرج به ورودی مهرشهر می رسید و پس از آن وارد بلوار ارم می شوید. پس از چند دقیقه ای که وارد بلوار ارم شده اید، به سمت بلوار دانش رفته و وارد بلوار اصلی این شهر یعنی بلوار شهرداری می شوید. این بلوار با فضایی سرسبز و زیبا و ساختمان هایی مدرن و زیبا، فضایی بسیار آرامش بخشی را ایجاد کرده است.

یکی از مهمترین ویژگی های این شهر این است که مهرشهر در کمتر زمانی پیش می آید که شاهد ترافیک شود و بلوارهایش به دلیل مهندسی منحصر به فردی که دارد، اجازه تراکم اتومبیل ها را نمی دهد و همین امر منجر به ایجاد آرامشی در این شهر شده است. بلوار شهرداری دارای سه فاز است که وجود مغازه ها، رستوران ها، پاساژ و فروشگاه ها امکانات رفاهی بسیار خوبی را برای ساکنانش ایجاد کرده است.

قیمت خانه در مهرشهر

این شهر از نظر قیمت جز گران ترین بخش های استان البرز و شهر کرج به حساب می آید و عموم افرادی که در این شهر ساکن هستند قشری مرفه و ثروتمند بوده که خانه هایی با متراژ بالا خریداری می کنند. خانه های این شهر از آپارتمان هایش گران تر است و متراژهای بالایی دارد. البته این بدین معنا نیست که آپارتمان ها کوچک هستند بلکه بعید است در مهر شهر آپارتمانی زیر 100 متر بیابید.

از نظر قیمت هم باید بگوییم قیمت آپارتمان در مهرشهر حدودا متری پنج میلیون تومان است که البته بستگی دارد این آپارتمان در کدام بخش واقع شده و از چه امکاناتی برخوردار باشد. گاه قیمت آپارتمان ها به خصوص در غرب بلوار ارم به متری 5/1 میلیون تومان هم می رسد اما بلوار شهرداری گرانتر از این ارقام است.

بسیاری از مردم که از تهران به دلایل متعددی چون آلودگی هوا و ترافیک به سمت کرج مهاجرت می کنند، در مهرشهر ساکن شده و از امکانات این شهر برخوردار می شوند. از همین رو ست که قیمت آپارتمان های این بخش گاه بیش از پنج میلیون تومان هم می شود. بلوار شهرداری که دارای چهارباند است و دو باند در وسط و دو باند کند رو دارد، محل اصلی زندگی مهاجران تهرانی است.

مهاجرت به مهرشهر

بسیاری از ساکنین تهران که درصدد مهاجرت به مهرشهر هستند این دغدغه را با خود دارند که پیدا کردن خانه ای مناسب در این شهر با توجه به فاصله اش از تهران کاری سخت و دشوار است و آنها مجبورند هر روز به مهرشهر بروند و به بنگاه ها سر بزنند و خانه ببینند و باز به تهران بیایند اما این مژده را به شما می دهیم که آپارتمان چهارباندی مهرشهر و یا رهن و اجاره آپارتمان در مهرشهر راحت تر از آن است که فکرش را می کنید. کافی است به سایت ساکنین مراجمعه کنید و اطلاعات خانه های این شهر را جست و جو کنید. با توجه به بودجه، نیاز و خواست شما خانه هایی را پیشنهاد می کند که شما می توانید علاوه بر دیدن عکس هایش، فیلم های خانه را ملاحظه کنید و بدون واسطه به طور مستقیم با صاحب خانه تماس بگیرید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *